1. דף הבית
  2. /
  3. כתבות

כתבות 

חד וחלק - העלמת קמטי הבעה


מיליוני נשים וגברים שואפים להיות חלקים ולשמר את מראה הפנים הרענן. אם פעם ניסיון חיים הניכר על פנינו היה יתרון, כיום אנו שואפים להיות מנוסים מבפנים אך חלקים מבחוץ. בארץ שלנו  מטרה זו מאתגרת כפליים. אנו חשופים לשמש ואור ברוב ימי השנה. עור הפנים מתייבש ממגע ישיר עם השמש והעיניים מתכווצות במגע עם האור. תגובות ספונטניות אלו יוצרות בכיווץ חוזר ונשנה באזור הפנים העליון וחורש בו קמטים.


האם אפשר להעלים את קמטי ההבעה בחלק הפנים העליון?

אפשר גם אפשר להעלים את הקמטים על ידיי הזרקת בוטוקס. זוהי השיטה הפופולארית ביותר בארץ ובעולם ולה יתרונות רבים. ראשית, הטיפול אינו דורש ניתוח משום סוג ואין צורך ההרדמה.  בשל העובדה שהטיפול מתבצע ללא הרדמה והינו הליך לא פולשני, רמת הסיכון הכרוכה בו היא נמוכה ביותר. שיטת טיפול חדשנית זו כוללת אך ורק החדרת בוטוקס, או בשמו המלא "בוטוליניום טוקסין", הוא רעלן מסוג פרוטאין המופק מחיידק הקרוי "Clostridium". הבוטוקס משמש לרוב לטיפול בשרירי ההבעה בין הגבות, בשורש האף ובקמטים במצח הקרויים "קמטי המחשבה" ובצידיי העיניים בקמטי ה"צחוק" היוצרים מניפה. החדרת חומר זה גורמת להחלקת הקמטים וליצירת מראה צעיר ורענן יותר.


איך מתמודדים עם הפחד מהזרקת בוטוקס?

ישנן נשים וגברים החוששים מפני הזרקת בוטוקס וחוששים כי הזרקת בוטוקס עלולה להיות מסוכנת בשל השימוש בפרוטאין שהוא רעלן. בפועל, טיפול הזרקת בוטוקס הוא פשוט ביותר, כולל שימוש בכמות זעירה של הרעלן ואיננו כרוך כמעט בכל סיכון. בישראל מבוצעת הזרקת בוטוקס בהתאם להנחיות מנהל המזון והתרופות של ארצות הברית, ה-FDA. הFDA- אישר שימוש בהזרקת בוטוקס כהליך קוסמטי להחלקת קמטי ההבעה באזור המצח, בשורש האף ובין הגבות, הזרקת בוטוקס לשרירים שאינם באזור המצח עדיין לא אושרה.


הפחד הנוסף שיש לחלק מהאנשים הינו מהזריקה עצמה. החדשות הטובות הן שההליך נעשה בעזרת מחטים דקיקים שאינם מורגשים כמעט, וכן החומר המוחדר הינו מימי מאוד שכניסתו מתחת לעור אינה מורגשת. לחלק מהמטופלים הזכיר הדבר דיקור סיני. גם אנשים שחווים חולשה ממצבים בהם מעורבות מחטים, לאחר טיפול אחד כבר לא שמים את טיפול הבוטוקס בקטגוריה זו.  ההחדרה הינה לחלק הקרוב לפני העור ולכן כל תחושת אי נוחות קלה שנוצרת חולפת במהירות.


מתי כדאי לעשות טיפול בוטוקס להעלמת קמטי הבעה?

לדברי מומחית בתחום הרפואה האסטטית , ד"ר פינקל מבית הרופאים בתל אביב, מומלץ להתחיל ברגע שהקמטים ניכרים בפניכם ומטרידים אתכם. במקום להרגיש לא בנוח ולאבד מהביטחון העצמי ומשמחת החיים כדאי לעשות טיפול של כמה דקות ולהחליק את הפנים "בקמטי ההבעה המופיעים על פנינו אין מה להתבייש, הם חלק בלתי נפרד מתהליך ההתבגרות והם גם סימני הדרך לניסיון הרב שצברנו במהלך השנים. עם זאת, היום באמצעות הליך קוסמטי פשוט והזרקת בוטוקס ניתן לחדש את מראה הפנים בקלות ולטפל בפגעי הזמן הבולטים מאוד לעין".
בוטוקס לגבר ולאישה – להבעת פנים נעימה יותר


לטבע דרכים רבות לסמן סימנים שיעזרו לנו לזהות מיהו האדם שעומד מולנו ואיך כדאי לפנות אליו. ועם זאת לעתים סימנים אלו לא עובדים לטובתנו.. דוגמא אחת הינה קמטי ההבעה הנוצרים בין העיניים. בין אם קימצתם את מצחכם כי חשבתם הרבה, דאגתם יותר מידיי או כעסתם בצדק, קמטים בין העיניים יוצרים חזות קשוחה וזעופה בעיניי המתבונן. במקרה כזה, אנשים עלולים להסגר מולכם ולהיות מרוחקים יותר בעיקר במפגשים ראשוניים. בהרבה מיקרים החזות הכועסת אינה תואמת את המציאות, ועל אף שאתם נעימים ומחפשים קירבה תתקלו בקושי.


איך מטפלים בקמטי ההבעה בין העיניים?

בזכות נפלאות הקדמה ניתן להעלים את הקמטים בין העיניים לגמרי. 

העלמת הקמטים מושגת על ידי החלשה עד ביטול הפעולה של השרירי ההבעה האחראים לכיווץ השריר באזור הממוקד כמעט ללא השפעה על המימיקה הטבעית. לפיכך, מספיק טיפול של כמה דקות בו מוזרק בוטוקס ממש לנקודה היוצרת את הקמטים והאזור הופך חלק ורגוע.


מהו החומר שמוחק את הקמטים בין העיניים?

מדובר בחלבון אשר מופק מרעלן אשר היה עד כה נפוץ בשימושים רפואיים הקשורים לטיפולים בעיוותי שרירים. הטוקסין חודר לרווח הקיים בין העצב לשריר ומונע מהעצב לכווץ את השריר, לפיכך נותרים השריר והעצב שלמים אך אדישים לפקודת התכווצות השריר. ההשפעה היא מקומית בלבד וחולפת לאחר מספר חודשים. הזרקת בוטוקס אינה כואבת, מלבד אי נוחות קלה בעת ההזרקה בלבד. ישנם רופאים שדואגים לאלחש את מקום ההזרקה בטרם עת . 


איך מתבצע הטיפול ?

הטיפול מתבצע לאחר בדיקה מקיפה של אופי הקמטים ומיקומם, גודל השרירים הגורמים לקמטים וצורת פעולתם. הבדיקה חשובה על מנת לקבוע את המיקום המדויק ואת הכמות המדויקת של החומר שיוזרק עבור קבלת תוצאה אופטימאלית. לאחר סימון נקודות ההזרקה, מתבצעת הזרקת החומר באמצעות מזרק מיוחד ומחט דקיקה ובכמויות מיקרוסקופיות. את התוצאות ניתן לראות מיידית - הקמטים נרגעים ותוך ארבעה ימים נעלמים כליל. בעקבות הטיפול הבעת הפנים משתנה ומשדרת נינוחות ורוגע. ברוב המקרים אנשים מדווחים על מחמאות כגון: "אתה נראה טוב, הייתה לך חופשה טובה?" או " את נראית מצוין באיזה קרם את משתמשת?". קשה לאנשים להבין מה יצר את המראה הרענן בפניכם, אך הם חשים במשהו קל, נעים, מזמין ורגוע בהבעת פניכם. החומר היעיל טוב לשלושה חודשים עד חצי שנה ואז נדרש תהליך חוזר. 


למי מומלץ טיפול בוטוקס להורדת קמטי ההבעה בין העיניים?

טיפול בוטוקס מומלץ לכל אדם בוגר אשר חזותו השתנתה בשל המימיקה החוזרת באזור זה של  הפנים. את טיפולי הבוטוקס יש לעשות אצל רופא מומחה מנוסה במרפאה מוכרת. ד"ר פינקל מבית הרופאים בתל אביב הינה אחת הרופאות המתקדמות בתחום הרפואה האסטטית האחראית לאלפי אנשים מחייכים ללא קמטים, בתשובה לשאלה זו ענתה: "מבחינה רפואית הטיפול מתאים לכל אדם בוגר ומבחינה אסטטית הטיפול מומלץ לאנשים הרוצים להראות צעירים וקלילים יותר. מניסיוני לא רק הפנים משתנו. בעקבות הטיפול מצב הרוח משתנה, הרצון לפגוש אנשים עולה ולפיכך אורח החיים משתנה".  


טיפולי מזותרפיה


בטיפול המזותרפיה מוחדרים לעור פנייך תערובת ויטמינים, מינרלים, נוגדי חימצון, תרופות וחומצות אמינו מוחדרים בכמויות זעירות ממש מתחת לפני העור.
טיפולי מזותרפיה החלו בשנות החמישים, הרעיון הוא הזרקת המרכיבים הפעילים ישירות לאזור שבו הם חיוניים. למזותרפיה מגוון רחב של יישומים ביניהם הצערת העור, הפחת צלוליטיס, הפחתת משקל מקומית והצמחת שיער.

טיפול מזותרפיה הוא אחד הטיפולים הבטוחים ביותר ברפואה אסתטית משום שהתרכובת המוחדרת לעור מכילה אך ורק אלמנטים טבעיים הקיימים מלכתחילה בעור. החדרת החומרים הטבעיים נעשית באופן שטחי מאוד ולמעט אדמומיות קלה לאחר הטיפול, ניתן לומר שהוא נטול תופעות לוואי.


לטיפוח הפנים, אזור הצוואר, המחשוף והידיים

רובנו מודעות לאפשרויות חדשות וקלות לשמר את מראה הפנים צעיר וקורן, אך הרבה מאיתנו מאמינות שיש אזורים ש"אין מה לעשות לגביהם" ואותות הגיל יתגלו ויסגירו אותנו. 

כיום מודעות לעור מטופח וצעיר נותנת מענה למכלול האזורים החשופים בגוף: פנים, צוואר, מחשוף וכפות ידיים. פנים מטופחות ויפות יכולים לעלות בקנה אחד עם צוואר, מחשוף וידיים שאינם מטופחים. 

 

מדוע טיפול המזוטרפיה יעיל מאוד לאזור הצוואר, המחשוף והידיים?

החדרת חומרים מוכרים לגוף יוצר פעולה כפולה – החומרים עצמם משפיעים בקלות וטבעיות על הגמישות והחיוניות, ובו זמנית מעודדים את החומרים הללו להשתחרר ולהיספג ביתר יעילות.  כך, אלסטין וקולגן, המשפיעים המרכזיים ביותר במיצוב וחיות העור, יוצרים מראה צעיר ורענן בכל החלקים המטופלים.

טיפול מזוטרפיה הינו טיפול רפואי מונע המעכב את תהליך הזדקנות העור במסגרת טיפולי האנטי אייג'ינג. ככל שמתחילים לשמור על העור בגיל צעיר יותר (אמצע שנות העשרים) ניתן למנוע ולעכב תהליכי רפיון, יובש ומראה אפרורי של העור במהלך השנים.


כמה טיפולים צריך לעשות בכדי לראות שיפור משמעותי?

חשוב מאוד לתאם ציפיות לפני הטיפול. המטופלת תגדיר את התוצאה הרצויה, וכך יהיה ניתן להתאים את השילוב המוצלח ביותר להשגת מטרה זו. בדרך כלל טיפולי המזוטרפיה באזורים הצוואר, מחשוף והידיים מומלצים להיעשות בתדירות של פעם בשבועיים , למשך 5-6 טיפולים. לאחר השגת המטרה, מומלץ לבוא לתחזוק המראה בכל חצי שנה. 

 

אז עכשיו אפשר באמת לשמר מראה צעיר אחיד לאורך זמן ובכל איזור הדורש רענון!

טואול - בניית אתרים